Warsztaty w Kawiarence Naprawczej Stajnia
02.06.2022

Warsztaty "Odśwież, odnów - pomaluj"

Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają mieszkańców Torunia na drugie z cyklu bezpłatnych warsztatów upcyclingowych odbywających się w Kawiarence Naprawczej Stajnia w ramach projektu pn. „Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami”.


Podstawowe dane na temat wydarzenia:

Warsztaty pn. „Odśwież, odnów - pomaluj” cz. 2
Kiedy: 4 czerwca 2022 r. (sobota) godz. 9.00 - 13.00
Dla kogo: mieszkańcy Torunia, osoby dorosłe.

Gdzie: Kawiarenka Naprawcza Stajnia na Barbarce, ul. Przysiecka 13, Toruń
Zapisy: tel. 56 657 60 85 lub 89

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Co bedzie wykonywane?

Będziemy szlifować, malować, kleić i ciąć – odnawiać zniszczone przedmioty, które lubimy i których nie chcemy się pozbyć.
Co zabrać ze sobą na warsztaty:
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych przedmiotów, które wymagają odnowienia, np. zeszlifowania i pomalowania - najlepiej drewnianych. NIE KUPUJCIE NOWYCH RZECZY! Jeśli czegoś nie macie znajdziecie je w naszych zasobach.

Celem warsztatów jest zmiana świadomości społecznej, edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów, zmiana postaw oraz zachęcenie do ekonomii współdzielenia. Efektem będzie wzrost świadomej, zrównoważonej konsumpcji, ograniczanie zakupu dóbr i usług zgodnie ze swoimi potrzebami, z uwzględnieniem produktów przyjaznych środowisku oraz ich kosztu ekologicznego.

Podczas warsztatów promowane będą m.in.: idee gospodarki cyrkularnej i ponownego użycia przedmiotów w tym upcycling.

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Torunia do udziału w warsztatach!

 

Plakat warsztatów

 

Projekt pn „Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami”, realizowany jest dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji projektu to 54 000 zł, a wartość otrzymanej dotacji 37 000 zł.

W ramach projektu:

  • prowadzone będą działania edukacyjno - informacyjne dotyczące właściwej gospodarki odpadami dla mieszkańców Torunia w mediach społecznościowych oraz lokalnej rozgłośni radiowej
  • zorganizowane zostanie 10 czterogodzinnych warsztatów w zakresie przygotowania zużytych produktów do ponownego użycia dla różnych grup wiekowych mieszkańców Torunia oraz  jedne czterogodzinne warsztaty promujących wykorzystanie kompostowników przydomowych w zabudowie jednorodzinnej dla mieszkańców
  • mieszkańcom zabudowy jednorodzinnej deklarujących kompostowanie bioodpadów przekazana zostanie ulotka informacyjno-edukacyjna (150 szt.) z  informacjami i poradami na temat właściwego prowadzenia procesu kompostowania
  • zorganizowany oraz przeprowadzony zostanie kurs e-learningowy dotyczący obowiązków właścicieli nieruchomości wynikających z przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie dla mieszkańców Torunia .

Informacje oraz  terminy realizowanych działań zamieszczane będą na bieżąco na Facebooku Kawiarenka Naprawcza Stajnia.