Kadr z filmu "Śladami naszych odpadów"
10.12.2021

Ekolekcja o odpadach

Trwa piąta edycja Ekokonkursu Zbieramy makulaturę (i nie tylko); przy jego okazji uczniowie szkół mają możliwość w ciekawszy sposób poznawać zasady postępowania z odpadami komunalnymi. Chcąc jeszcze bardziej uatrakcyjnić poznanie niełatwej wiedzy o odpadach, proponujemy dodatkowo uczniom wszystkich szkół podstawowych nieco inną pomoc dydaktyczną z dziedziny ekologii.

Na ten zimowy czas oraz wobec obecnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, postanowiliśmy przygotować specjalnie dla uczniów toruńskich szkół podstawowych EKOlekcję o prawidłowym postępowaniu z odpadami w wersji multimedialnej, wraz z ankietą w formie quizu. EKOlekcja przeznaczona jest dla dzieci klas IV – VIII. W ramach zajęć, uczniowie mogą w szkole lub w swoich domach obejrzeć film i odpowiedzieć na kilka pytań w ankiecie. Film trwa około 20 minut, zaś na wypełnienie ankiety uczniowie potrzebują max. 5-10 minut.

Liczymy, że przekazany materiał będzie dla Was ciekawy – wystarczy kliknąć na link do FILMU, a po obejrzeniu, bez problemów odpowiecie na kilka pytań z ankiety w formie QUIZU. Film i ankieta/quiz znajdują się na bezpiecznym nośnikach. Ich odtworzenie nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania, jedynie łącza internetowego.

Odpowiedzi możecie przesyłać do 23 grudnia! Każdy uczeń może odesłać tylko 1 ankietę.

FILM (na Youtube): "Śladami naszych odpadów"
Link do ankiety w formie quizu przekazaliśmy bezpośrednio do szkół, więc otrzymać go będzie można od wychowawców lub administracji szkoły.

Dla szkół i klas, które odeślą największą liczbę ankiet z poprawnymi odpowiedziami, przewidziane są nagrody!
Piętnaście szkół, z których odesłanych będzie najwięcej ankiet (w przeliczeniu na 1 ucznia), otrzyma tablice edukacyjne na temat selektywnej zbiórki odpadów! A na najlepsze klasy z tych szkół czekają zestawy gier EKOedukacyjnych (EKOdouble, EKOmemo, EKOquizy).
Prosimy, by zajęcia zrealizować do 23 grudnia, po tym terminie link do ankiety będzie nieaktywny.

Zachęcamy do obejrzenia EKOlekcji i liczymy na Wasz aktywny udział!