Tydzień bez elektrycznych śmieci
19.11.2021

Kampania Tydzień bez elektrycznych śmieci

W przyszłym tygodniu czyli w dniach od 22 do 26 listopada odbędzie się bardzo ciekawa kampania organizowana przez zaprzyjaźnionych partnerów naszego miasta w dziedzinie gospodarki odpadami - Fundację Odzyskaj Środowisko oraz firmę MB Recycling. Gorąco polecamy tą inicjatywę oraz zapraszamy do uczestnictwa szczególnie przedszkolaki i uczniów szkół. Wydarzenie odbywać sie będzie na łamach Szkolnego Centrum Recyklingu - ciekawej platformy edukacyjnej, którą można znaleźć na stronie szkolnecentrumrecyklingu.pl.  Prezentujemy również szczegóły programu wydarzenia.

Fundacja Odzyskaj Środowisko zaprasza przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów na wyjątkowe wydarzenie online! Tydzień bez Elektrycznych Śmieci to pięć dni zdobywania wiedzy inaczej niż zawsze. Wyruszymy w podróż autem na elektryczne śmieci, zgłębimy tajniki czerwonego pojemnika, odtańczymy pszczeli taniec, zagramy w Milionerów w profesjonalnym zakładzie przetwarzania i odkryjemy w sobie artystyczne zdolności w ramach warsztatów trash art. Wydarzenie potrwa od 22 do 26 listopada.

Poniedziałek:

Czerwony Pojemnik i dinozaury na początek!

Inauguracja wydarzenia będzie miała miejsce w Centrum Geoedukacji w Kielcach. Co łączy prehistoryczne dinozaury z pszczołami? Kiedy narodziło się pojęcie ekologii? W jaki sposób zamienić elektryczne śmieci w przestrzenną makietę Ziemi z przyszłości? Otwarciu wydarzenia będą towarzyszyć warsztaty na żywo z tworzenia wyjątkowych dzieł sztuki! Udowodnimy, że każdy może zostać artystą. W dalszej części wyjątkowy pokaz lektorski i konkurs recytatorski.  W specjalnym pokazie lektorskim zaprezentujemy wiersz autorstwa Marty Iwańskiej- Siwek o tym , czym jest czerwony pojemnik i jaka jest jego rola w miastach uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Jednocześnie ogłosimy konkurs na najlepiej wyrecytowany wiersz. Zwycięzca konkursu recytatorskiego otrzyma cenną nagrodę.

Wtorek:

Kierunek trash art!

Warsztaty na żywo z tworzenia wyjątkowych dzieł sztuki! Udowodnimy, że każdy może zostać artystą. Będziemy wspólnie tworzyć piłeczki sensoryczne z elektrycznych śmieci oraz….

Środa:

Czas na PODRÓŻ!

Ruszamy w trasę naszym samochodem z pszczołami. Będziemy śledzić każdy ruch naszego pojazdu. Poszukamy odpowiedzi na pytanie co się dzieje z elektrycznymi śmieciami, które trafiają do czerwonych pojemników np. w Rzeszowie. Będzie można z bliska przyjrzeć się rozładunkowi samochodu, zobaczyć instalacje np. do recyklingu lodówek oraz przekonać się na czym właściwie polega recykling.

Czwartek:

Pszczoły w mieście i … nie tylko!

Mini wykład o sekretach z życia pszczół. Co widzą pszczoły? Jak trafiają do swojego ula? Czy w zimie nie są głodne? Dlaczego tańczą? Dodatkowo: PSZCZELI TANIEC -  warsztaty taneczne dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych poprowadzi profesjonalny instruktor tańca i choreograf.

Piątek:

Kto pyta… wie lepiej!

Na pytania o recykling, elektryczne śmieci oraz o instalacje i nasze zakłady będzie można na żywo pytać naszych ekspertów.


 

Zapraszamy na kanał YouTube Szkolnego Centrum Recyklingu oraz na profil Facebook Szkolnego Centrum Recyklingu.

Szkolne Centrum Recyklingu | Facebook

Szkolne Centrum Recyklingu - YouTube

Szkolne Centrum Recyklingu

Szkolne Centrum Recyklingu to nowoczesna platforma edukacyjna, na której uczniowie i nauczyciele znajdą gotowe scenariusze lekcji, bajki edukacyjne, artykuły, filmy, infografiki oraz prezentacje multimedialne poświęcone szeroko rozumianej ochronie środowiska naturalnego.