Profil Facebook Odpady Toruń
22.07.2021

Obserwuj Odpady Toruń na Facebooku

Jak i dlaczego segregować odpady, co można zrobić z niepotrzebnymi przedmiotami, dużo ciekawostek i ekologicznych rozwiązań czyli po prostu jak być bardziej eko – tego dowiedzą się mieszkańcy z nowego profilu OdpadyToruń, który na Facebooku uruchomił Wydział Gospodarki Komunalnej UMT.

Social media to platforma niemal bezpośredniej komunikacji pomiędzy osobami o podobnych zainteresowaniach. Dlaczego nie skorzystać z tego narzędzia dotarcia do mieszkańców Torunia? Nasz nowy profil to jedno z licznych działań edukacyjnych Wydziału Gospodarki Komunalnej. To nie tylko źródło komunikatów, ale przede wszystkim skarbnica wiedzy na temat zapobiegania powstawaniu odpadów, prawidłowego postępowania z nimi, recyklingu odpadów czy porad dotyczących szeroko pojętej ochrony środowiska – przekonuje zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Teraz informacje i ciekawostki związane z gospodarką odpadami (ale nie tylko) można śledzić na bieżąco na profilu OdpadyToruń, który jest powiązany z naszym serwisem internetowym. Profil ma zapewnić sprawne dotarcie do mieszkańców Torunia z najważniejszymi kwestiami w tym obszarze. Czego można dowiedzieć się z tego profilu?

Mówimy m.in. o właściwym postępowaniu ze starymi, niepotrzebnymi przedmiotami. Podpowiadamy, jak spędzać wakacje, by nie pozostawał po nas ślad w środowisku. Dajemy wskazówki, jakiego rodzaju odpady można dostarczyć do PSZOK-u, a także zachęcamy do działań, które sprawiają, że powstaje mniej odpadów. Namawiamy do skrupulatnej segregacji odpadów oraz do rozpoczęcia przygody z kompostowaniem. Codziennie wnosimy nową dawkę wiedzy – rekomenduje korzystanie z profilu Odpady Toruń zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz.

Zapraszamy zatem do polubienia, obserwowania profilu OdpadyToruń, udostępniania, lajkowania zawartych w nim treści oraz komentowania. Przygotowując treści dla profilu chcemy być otwarci na torunian – zarówno tych, którym ochrona środowiska leży na sercu, jak i tych nieprzekonanych do selektywnej zbiórki odpadów. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie na tym profilu coś dla siebie.

Kliknij, aby przejść na profil OdpadyToruń na Facebooku