Przedszkolaki i elektrośmieci
14.05.2021

Przedszkolaki zbierają elektrośmieci

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział w inicjatywie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przez trzy dni zbierały śmieci, które następnie zostały poddane recyklingowi w profesjonalnym zakładzie przetwarzania. Akcja podsumowana została 13 maja 2021 r.

Akcja została zorganizowana przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia we współpracy z firmą MB Recycling oraz Fundację Odzyskaj Środowisko. Przedszkolaki za swoją wzorową postawę otrzymały gadżety oraz pomoce dydaktyczne. Uśmiechy i satysfakcja, które malowały się na twarzach dzieci, świadczą o tym, że była to cenna i zapadająca w pamięć lekcja, jak w praktyce należy postępować z odpadami. Warto brać z nich przykład!

Przedszkolaki prezentują zebrane elektrośmieci

Miasto Toruń jest zaangażowane w projekt Elektryczne Śmieci od października ubiegłego roku. Na terenie miasta umiejscowione są 33 czerwone pojemniki służące mieszkańcom do zbiórki elektrycznych i elektronicznych odpadów. Dzięki projektowi mogą oni w bezpieczny i wygodny sposób pozbyć się zalegających sprzętów. Do czerwonych pojemników można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o niewielkich gabarytach - np. drukarki, laptopy, tostery, telefony, tablety czy karty pamięci. Odbiór elektrycznych śmieci powyżej 50 cm jest ustalany indywidualnie pod numerem infolinii 572 102 102.

 

Fot. Joanna Pepłowska

Autor: Magdalena Kujawa