Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów
27.04.2022

Odbiór odpadów w okresie majówki

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania informuje, że w dniach do 2 do 4 maja 2022 r. zmienią się terminy odbioru odpadów.

Ze względu na przypadające we wtorek Narodowe Święto Trzeciego Maja odbiór zmieszanych odpadów komunalnych (pojemniki zielone/grafitowe), bioodpadów (pojemniki brązowe) oraz odpadów zbieranych selektywnie odbędzie się nieco inaczej. Poszczególne rodzaje odpadów zostaną odebrane w następujących dniach:

ODBIÓR ZMIESZANYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH (POJEMNIKI ZIELONE / GRAFITOWE):

  • poniedziałek (02.05) – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek oraz opróżniamy połowę z tych pojemników, które zwykle obsługujemy we wtorek tj. Bydgoskie Przedmieście, Chełmińskie Przedmieście, Osiedle Na Skarpie, Osiedle Młodych i Osiedle Fałata, Rubinkowo, Wrzosy, Działki Św. Józefa, Stare Miasto, Podgórz, Stawki Południowe, Kaszczorek, Brzezina
  • wtorek (03.05) - dzień wolny,
  • środa (04.05) – odbieramy odpady tak jak w każdą środę oraz kończymy odbiór trasy wtorkowej z osiedli Bydgoskie Przedmieście, Chełmińskie Przedmieście, Osiedle Na Skarpie, Osiedle Młodych i Osiedle Fałata, Rubinkowo, Wrzosy, Działki Św. Józefa, Stare Miasto, Podgórz, Stawki Południowe, Kaszczorek, Działki PZWANN.

ODBIÓR ODPADÓW SEGREGOWANYCH (POJEMNIKI ŻÓŁTE, NIEBIESKIE I BIAŁE/ ZIELONE):

  • poniedziałek (02.05) – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek oraz opróżniamy połowę z tych pojemników, które zwykle obsługujemy we wtorek tj. Podgórz, Chełmińskie i Jakubskie Przedmieście, Bydgoskie Przedmieście, Rubinkowo, Skarpa.
  • wtorek (03.05) - dzień wolny,
  • środa (04.05) – odbieramy odpady tak jak w każdą środę oraz kończymy odbiór trasy wtorkowej z osiedli Rudak, Stawki, Czerniewice, Mokre i Jakubskie Przedmieście, Wrzosy i JAR, część Bydgoskiego Przedmieścia.

ODBIÓR BIOODPADÓW (POJEMNIKI BRĄZOWE):

  • poniedziałek (02.05) – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek oraz opróżniamy połowę z tych pojemników, które zwykle obsługujemy we wtorek, czyli; Jakubskie Przedmieście, Skarpa (zabudowa jednorodzinna), część Kaszczorka, część Stawek, Ugory i ulice od Storczykowej do Fasolowej.
  • wtorek (03.05) - dzień wolny,
  • środa (04.05) - odbieramy odpady tak jak w każdą środę oraz kończymy odbiór trasy wtorkowej z osiedli Kaszczorek, Rudak, Wrzosy II, ulice od Fasolowej do Słonecznej.