Plakat akcji "Czyste otoczenie to podstawa!"
30.03.2022

Zbierz elektrośmieci z CH Kometa

Jeśli planujecie w przyszłym tygodniu zakupy w toruńskim Centrum Handlowym Kometa - nadarza się doskonała okazja, aby w łatwy sposób pozbyć się niepotrzebnych elektroodpadów. W dniach 5 - 9 kwietnia CH Kometa organizuje dla swoich Klientów zbiórkę elektrośmieci. Akcja "Czyste otoczenie to podstawa!" ma na celu edukację ekologiczną zwracającą szczególną uwagę na właściwą utylizację zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Wydarzenie odbędzie się w okresie wzmożonych porządków wiosenno-świątecznych i będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców okolicznych osiedli w pozbyciu się niepotrzebnych, niedziałających urządzeń małego AGD oraz sposobem na prawidłową utylizację tych elektroodpadów. Za przyniesione zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne będzie można otrzymać kwiat doniczkowy oczyszczający powietrze. Do wyboru będą rośliny znane i łatwe w domowej uprawie: paprotka, skrzydłokwiat oraz bluszcz pospolity. Rośliny te pomagają oczyszczać powietrze pochłaniając część tzw. substancji lotnych razem z tlenem i dwutlenkiem węgla. Dodatkowo nawilżają powietrze i uspokajają, co poprawia zasypianie.

Punkt odbioru elektroodpadów, w którym będzie można zostawić zużyty sprzęt elektryczny (suszarki, żelazka, golarki, lokówki, opiekacze, suszarki) i drobne urządzenia elektroniczne (laptopy, telefony, ładowarki, myszy do komputera) zostanie usytuowany na parkingu CH Kometa. Odbiór upominków - kwiatów odbędzie się na stoisku wewnątrz galerii. Jedna osoba może zdobyć jedną roślinkę podczas całej akcji, niezależnie od tego ile sztuk zużytego sprzętu przyniesie. Klienci, którzy nie będą w posiadaniu elektroodpadów, a wykażą chęć zdobycia rośliny, będą mieli taką możliwość okazując paragon za zakupy w CH Kometa na kwotę 150 zł. Można połączyć maksymalnie 2 paragony z jednego dnia akcji. Akceptowane będą paragony z hipermarketu Auchan, ale obowiązkowo należy przedstawić minimum jeden paragon za zakupy ze sklepów na pasażu galerii handlowej. Minimalna kwota zakupów na pasażu powinna wynosić 50 zł brutto. Punkt odbioru elektrośmieci oraz punkt obsługi akcji będą czynne w godzinach od 10.00 do 20.00. Pula upominków w akcji jest ograniczona w każdym dniu i w każdej godzinie. Regulamin dostępny w Punkcie Obsługi Promocji. Więcej szczegółów na stronie internetowej CH Kometa.

Dodatkowo w czasie trwania akcji zostanie przeprowadzony konkurs, w którym nagrodami będą nawilżacze powietrza marki Philips. W konkursie będzie można wziąć udział poprzez fanpage CH Kometa na Facebook, jak też w tradycyjny sposób na stoisku obsługującym akcję. Zadanie konkursowe brzmi: Opisz jakie znasz ekologiczne zachowania, które warto stosować w swoim domu.

Centrum Handlowe KOMETA zwraca szczególną uwagę na ekologiczne rozwiązania. To już kolejna akcja, która porusza bliskie nam tematy związane z zachowaniami eko na co dzień. W ubiegłych latach zorganizowaliśmy akcję, w której upominkami były bawełniane ekologiczne torby na zakupy, zestawy siatek na warzywa i owoce zamiast foliowych woreczków i kolorowe torby do segregacji domowych odpadów. W tym roku czas na edukację naszych Klientów w temacie elektrośmieci. Wierzymy, że wypracowane przyzwyczajenia w naszych domach przyniosą globalne korzyści - mówi dyrektor Centrum Lena Kosiorek.

Patronem akcji jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia. Zachęcamy gorąco do udziału w akcji! Pamiętajmy również, że wszelkiego rodzaju elektrośmieci można na co dzień oddawać bezpłatnie w toruńskich PSZOK-ach - punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Punkty otwarte są w dni robocze w godzinach 10.00-18.00, a w soboty 10.00-14.00 (ul. Kociewska 35, ul. Dwernickiego 15-15A).

Patronem medialnym jest gazeta Nowości.

Partnerem akcji jest firma MB Recycling oraz Elektryczne Śmieci jako partner akcji zbiórki odpadów.