Aktualności konkursowe

10 października 2023

Startuje siódma edycja EKOKONKURSU!

Oficjalnie rozpoczynamy VII edycję konkursu zbiórki odpadów surowcowych przez uczniów toruńskich przedszkoli i szkół! Jej formuła nie zmienia się znacząco od ostatniego razu. Tym razem działamy pod szyldem: „Ekokonkurs. Zbieramy makulaturę i nie tylko”. Nadal kontynuujemy dla Was specjalną sekcję naszego serwisu internetowego, poświęconą konkursowi. Znajdziecie ją na podstronie: EKOKONKURS. Zamieszczamy tutaj wszystkie przydatne informacje i materiały konkursowe: jego regulamin i formularze stosowane do zgłaszania i raportowania, firmy odbierające odpady, partnerów konkursowych, materiały edukacyjne do wykorzystania, a także wszelkie pozostałe aktualności i zasady. Postaramy się, aby wszyscy uczestnicy mogli pozostać na bieżąco z przebiegiem konkursu.

Po raz kolejny zapraszamy wszystkie placówki edukacyjne w Toruniu do uczestnictwa i zgłaszania swojego udziału! Zorganizujcie u siebie miejsce do gromadzenia makulatury i zgłaszajcie swój udział! Na pewno warto, bo nagrody są jak co roku atrakcyjne.

 


6 października 2023

Odbiorcy makulatury w komplecie

Zakończyliśmy uzgadnianie rekomendowanego zespołu przedsiębiorców, którzy współpracowali będą z uczestnikami Ekokonkursu. Na okres siódmej edycji siedmiu toruńskich przedsiębiorców zadeklarowało gotowość do odbioru surowców wtórnych, zgromadzonych w placówkach oświatowych. Pełną listę odbierających odpady prezentujemy tradycyjnie na podstronie: ODBIORCY ODPADÓW. Zachęcamy uczestników do kontaktu z tymi firmami. Prosimy zwrócić uwagę na rodzaje odpadów, które możliwe sa do przekazania danemu przedsiębiorcy.

 4 października 2023

Decyzja o kolejnej edycji

Na wniosek Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Prezydent Torunia wyraził zgodę na uruchomienie siódmej edycji Ekokonkursu. Tym samym formalności stało się za dość, Miasto Toruń przeznaczy środki na nagrody dla laureatów zbiórki surowców wtórnych wśród szkół i przedszkoli działających na terenie gminy. Sporządzono dokładny regulamin nowej edycji konkursu oraz zdecydowano o przyszłym podziale nagród według kategorii konkursowych. Zbiórka makulatury odbywać się będzie w okresie od 10 października 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.