Aktualności konkursowe

12 października 2022

Startuje szósta edycja EKOKONKURSU!

Już za chwilę oficjalnie rozpoczynamy VI edycję konkursu zbiórki odpadów surowcowych przez uczniów toruńskich przedszkoli i szkół. Jej formuła nie zmieni się znacząco od ostatniego razu. Tym razem działamy pod szyldem: „Ekokonkurs. Zbieramy makulaturę i nie tylko”. Nadal kontynuujemy dla Was specjalną sekcję naszego serwisu internetowego, poświęconą konkursowi. Znajdziecie ją na podstronie: EKOKONKURS. Będziemy w niej zamieszczać wszystkie przydatne informacje i materiały konkursowe: jego regulamin i formularze stosowane do zgłaszania i raportowania, firmy odbierające odpady, partnerów konkursowych, materiały edukacyjne do wykorzystania, a także wszelkie pozostałe aktualności i zasady. Postaramy się, aby wszyscy uczestnicy mogli pozostać na bieżąco z przebiegiem konkursu.

Zapraszamy wszystkie placówki edukacyjne w Toruniu do uczestnictwa i zgłaszania swojego udziału. Wkrótce więcej informacji!

 


11 października 2022

Pierniki za nakrętki

Trwa dystrybucja piernikowych nagród do laureatów piątej edycji konkursu, którzy byli zaangażowani w zbiórkę nakrętek. W pierwszej kolejności pod koniec września uhonorowano pięć ze szkół, które zebrały najwięcej nakrętek.

Wśród wyróżniających się laureatów znalazły się: Szkoła Podstawowa nr 14 (49 kartonów), Szkoła Podstawowa nr 23 (42 kartony), Szkoła Podstawowa nr 35 (37 kartonów), Szkoła Podstawowa nr 31 (31 kartonów) oraz Szkoła Podstawowa nr 11 (28 kartonów). Fabryka Cukiernicza KOPERNIK ufundowała na potrzeby konkursu 500 kartonów słodkości. Katarzynki zostały podzielone pomiędzy uczestników zbiórki proporcjonalnie co do ilości zebranych nakrętek. Szczegóły na temat finału tej akcji w naszych Aktualnościach.