poradnik dla mieszkańców
10.09.2021

Poradnik w drodze do domów Torunian

Wydział Gospodarki Komunalnej przygotował dla wszystkich mieszkańców broszurę edukacyjną o tematyce segregacji odpadów. Trwa dostarczanie poradnika do skrzynek pocztowych naszych domów.

„Jak segregować odpady – poradnik dla mieszkańców Torunia” to tytuł i temat broszury, którą przedstawiamy Państwu na przełomie tego lata i jesieni. Od 1 stycznia obecnego roku selektywna zbiórka odpadów stała się w naszym mieście ustawowym obowiązkiem. Dlatego postanowiliśmy jeszcze raz w kompleksowy sposób przypomnieć jej zasady.

Na łamach poradnika czytelnicy odnajdą szeroki zakres informacji i porad o prawidłowej segregacji odpadów w naszym mieście:

  • sposób selektywnej zbiórki w domach jednorodzinnych,
  • sposób selektywnej zbiórki w budynkach wielorodzinnych i na toruńskiej Starówce,
  • listy odpadów gromadzonych w każdym z pojemników,
  • poradnik domowej segregacji,
  • porady na odpady wielkogabarytowe,
  • infografika na temat Punktów PSZOK,
  • garść odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Poradnik jest spójny z treściami oraz formą prezentowaną w naszym serwisie internetowym oraz szeroko zachęca do jego odwiedzin. Po zakończeniu akcji kolportażowej wersji drukowanej poradnika w pełni udostępnimy go również na naszych łamach.

W okresie od 6 do 18 września prowadzony jest kolportaż poradnika wśród wszystkich gospodarstw domowych Torunia. Z pewnością w swoich skrzynkach odnaleźli go już mieszkańcy pierwszych osiedli: Chełmińskiego Przedmieścia, Koniuchów, czy Wrzosów. Obecnie roznoszenie trwa na terenie Rubinkowa, Na Skarpie, Bielaw, zaś w następnych dniach tego tygodnia poradnik otrzymają mieszkańcy Podgórza, Kaszczorka, Stawek i Czerniewic. Pozostałe osiedla oczywiście też były lub są w planie!

Gorąco zachęcamy do lektury treści poradnika i zachowania go na dłużej!

 

poradnik strona tytułowa