Plakat akcji "Porządki z MPO"
13.06.2022

Wietrzenie szaf i piwnic

„Porządki z MPO” – pod takim hasłem 18 czerwca br. odbędzie się akcja, dzięki której mieszkańcy Torunia będą mieli okazję pozbycia się odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych. Jest ona organizowana przez Gminę Miasto Toruń.

- Nasza akcja odbędzie się po raz szósty, co oznacza, że już na stałe wpisała się w miejski kalendarz ekoinicjatywmówi Zbigniew Fiderewicz – Zastępca Prezydenta Miasta Torunia. To doskonały moment, by przejrzeć swoje piwnice, strychy, garaże, „przewietrzyć” szafy i mieszkania, nieodpłatnie przekazując do mobilnego punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zwanego PSZOK-iem, niepotrzebne rzeczy, które tak naprawdę zalegają w naszych domach.

W naszych garażach i piwnicach najczęściej lądują tzw. wielkogabaryty – stare meble, zużyte sprzęty AGD i RTV, zniszczone dywany itp.  Zazwyczaj nie mamy wobec nich sprecyzowanych planów: albo są do wyrzucenia, albo do oddania komuś, albo zalegają w kątach  w celu ich zachowania na „czarną godzinę”. Najczęściej jednak ich żywot i tak kończy się na śmietniku. Dlatego warto wykorzystać szansę, jaką stwarza Miasto wspólnie z MPO, by te nieprzydatne już przedmioty przekazać do zgodnego z prawem unieszkodliwienia.

Co można oddać w ramach tej ekozbiórki? Stare rowery, meble, dywany, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także przeterminowane leki, pozostałości chemikaliów i stare akumulatory. W najbliższą sobotę mobilny PSZOK będzie poruszał się po toruńskich ulicach, zatrzymując się w trzech lokalizacjach. Mieszkańcy, którzy zechcą pozbyć się wyżej wymienionych odpadów, mogą przybyć:

  • na parking przy Intermarche przy ul. Ugory 4 (w godz.  9.00-10.00),
  • do Centrum Handlowego Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego 15 (w godz. 11.00-12.00),
  • na parking obok kościoła o.o. Franciszkanów przy ul. Poznańskiej 49 (w godz. 13.00-14.00).

Warto dodać, że tego typu odpady można również przekazać do dwóch stacjonarnych PSZOK-ów: przy ul. Kociewskiej 35 oraz przy ul. Dwernickiego 15-15a. Są one czynne codziennie, od poniedziałku do soboty (więcej na stronie o Punktach PSZOK).

Wykorzystajmy ten czas pożytecznie – zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Porządki z MPO”.


Plakat akcji "Porządki z MPO"