Akcja Porządki z MPO
20.04.2023

Wiosenne wietrzenie szaf i piwnic

22 kwietnia w sobotę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia MPO uruchomi dla mieszkańców Torunia mobilny punkt odbioru odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. wToruniu ma dobrą wiadomość dla mieszkańców, którzy robią wiosenne porządki w szafach i garażach. Jak co roku będzie możliwość oddania odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych w trzech punktach na mapie Torunia.

- W sobotę już od rana torunianie będą mogli nieodpłatnie pozbyć się starych mebli, dywanów, kołder, czy rowerów – mówi prezes MPO Krzysztof Kowalski Będziemy też odbierać odpady niebezpieczne, takie jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, leki, chemikalia, akumulatory, baterie. Będzie to dobra okazja do uporządkowania  mieszkań, piwnic i garaży, pozbycia się niepotrzebnych rzeczy.


Mobilny punkt odbioru odpadów będzie dostępny w następujących lokalizacjach:

  1. godz. 9.00 – 10.00 – 1 lokalizacja: sklep INTERMARCHE ul. Ugory 4;
  2. godz. 11.00 – 12.00 – 2 lokalizacja: Galeria COPERNICUS ul. Żółkiewskiego 15;
  3. godz. 13.00 – 14.00 – 3 lokalizacja: parking przy Klasztorze Ojców Franciszkanów przy ul. Poznańskiej 49.

Mieszkańcom, którzy tego dnia postanowią w inny sposób spędzić Dzień Ziemi, a będą chcieli pozbyć się odpadów w innym terminie przypominamy, że wszystkie odpady za wyjątkiem m.in. odpadów zmieszanych (Regulamin PSZOK jest dostępny na stronie www.mpo.torun.pl), można pozostawić w toruńskich PSZOK-ach, czyli Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych: przy ul. Kociewskiej 35 oraz przy ul. Dwernickiego 15 - 15 a.

Są to miejsca, w których przyjmowane są odpady powstające wyłącznie w gospodarstwach domowych na terenie Torunia.

PSZOK-i są otwarte dla torunian:

  • od poniedziałku do piątku - w godz. 10.00 - 18.00
  • w soboty - w godz. 10.00 - 14.00

 

Organizatorem akcji jest Gmina Miasta Toruń.